KOZŁÓWKA - KAZIMIERZ DOLNY - JANOWIEC - PUŁAWY

Share on facebook
Kategoria

Opis

MAGNACKIE REZYDENCJE, RENESANSOWE MIASTECZKO CZYLI KOZŁÓWKA – KAZIMIERZ DOLNY – JANOWIEC – PUŁAWY- 3 dni

Kogut, rak czy może ryba? Takie dylematy mają odwiedzający piekarnię pana Cezarego Sarzyńskiego przy ul. Nadrzecznej 6. Maślane pieczywo o oryginalnych kształtach pieczono ku radości najmłodszych członków piekarskiej rodziny z dziada pradziada. Z czasem kogut z ciasta stał się obowiązkową pamiątką z Kazimierza, symbolem rozpoznawalnym daleko poza granicami Polski.

Dzień I

Wyjazd we wczesnych godzinach porannych, przyjazd do Kozłówki- zwiedzanie kompleksu pałacowo-parkowego Zamojskich-Historia tego niezwykłego miejsca sięga XVIII w. Ale apogeum świetności to dopiero rok 1903, kiedy hrabia Konstanty Zamoyski założył tu ordynację. – Miał ambicję stworzyć tu rezydencję  marzeń. Zamawiał więc u artystów kopie najwspanialszych dzieł, jakie widział w życiu , od pieców z miśnieńskich kafli, gdańskich szaf czy pieców z miśnieńskich kafli, gdańskich szaf czy niezwykłego zbioru porcelany z manufaktur niemieckich, francuskich, chińskich i japońskich może się zakręcić w głowie. Następnie zwiedzanie jedynego w Polsce Muzeum Socrealizmu -w budynku dawnej powozowni znajduje się jedyna w Polsce Galeria Sztuki Socrealizmu znana również jako „Muzeum Socrealizmu”. Galeria prezentuje najciekawsze prace z I poł. lat 50. XX wieku., które liczą ponad 1600 rzeźb, rysunków, obrazów, grafik i plakatów. Są wśród nich dzieła ówczesnych czołowych polskich artystów. Swoistym dopełnieniem galerii są stojące na zewnątrz zdemontowane pomniki Bolesława Bieruta, Włodzimierza Lenina oraz Juliana Marchlewskiego. W trakcie zwiedzania galerii, z głośników usłyszeć można przemówienia sekretarzy partii, dźwiękowe fragmenty kronik oraz pieśni, takich jak np. Międzynarodówka. Przejazd do Kazimierza Dolnego, zakwaterowanie w Ośrodku, obiadokolacja. Spacer Bulwarami Nadwiślańskimi

Dzień II

Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie tej „perły nad Wisłą” m.in. Zamek kazimierzowski z XV w., Wejście na Górę Trzech Krzyży skąd rozciąga się piękna panorama na Kazimierz i Wisłę, Rynek z Kamienicami Przybyłów – pod św. Mikołajem  i św. Krzysztofem.-Stanowią przykład późnorenesansowej (manierystycznej) architektury, łączącej w sobie miejscową tradycję budowlaną z wpływami niderlandzkimi i włoskimi. Kamienice zwieńczone są jednymi z najpiękniejszych w Polsce renesansowych attyk. Kościół Farny pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła. Najstarsza ze świątyń w Kazimierzu Dolnym,przy kościele renesansowe kaplice: Górskich, Borkowskich i Różańcowa. Z bogatego wyposażenia kościoła na uwagę zasługują przede wszystkim: późnogotycki portal główny, organy z 1620r. inspirowane sztuką flamandzką (najstarsze w Polsce), kamienna chrzcielnica (warsztat Santi Gucciego pochodzącego z Florencji)intarsjowana ambona z 1615r.,późnorenesansowe popiersie Mikołaja Przybyły. Klasztor Franciszkanów. Dawne Jatki i Synagoga na Małym rynku. Ściana Płaczu-pomnik upamiętniający losy Żydów kazimierskich. Czas wolny. Następnie. Przejazd „meleksami” do Wąwozu Korzeniowy Dół -Wchodząc w Wąwóz Korzeniowy ma się wrażenie wejścia w świat powieści Tolkiena. Niezwykłe światło, przezierające przez korzenie i pnie zlewające się z lessowym podłożem i zielenią sprawia, że wrażenia kolorystyczne są tu zdumiewające- spacer po wąwozie. Powrót do Ośrodka, obiadokolacja.

Dzień III

Śniadanie, wykwaterowanie z Ośrodka, przejazd do Puław– zwanych :Polskimi Atenami”- spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie kompleksu pałacowoparkowego książąt Czartoryskich – wzniesionym według barokowego projektu Tylmana z Gameren w latach 1676-1679.Pałac otacza park krajobrazowy, założony przez księżnę Izabelę Czartoryska . W parku znajduje się wiele zabytkowych budowli, m.in. Świątynia Sybilli, Domek Gotycki, Pałac Marynki, Domek Grecki, Domek Żółty, Altana Chińska, Brama Rzymska, marmurowy sarkofag oraz rzeźba przedstawiająca Tankreda i Kloryndę. Przejazd do Janowca– Położony na wysokiej skarpie lewego brzegu Wisły renesansowy zamek w Janowcu to wspaniała i tajemnicza budowla. Zbudowany przez rodzinę Firlejów, Zamek jest olbrzymi, w czasach świetności miał 7 wielkich sal i 98 pokoi – wielkością dorównywał Wawelowi. Z jego murów roztacza się rozległy widok na dolinę Wisły, a jakby tego było jeszcze mało – zamieszkuje go najprawdziwszy duch Czarnej Damy. Wyjazd w drogę powrotna, przyjazd na miejsce w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia zawarte w cenie wycieczki:

  1. Przejazd autokarem klasy turystycznej
  2. 2 x noclegi w pensjonacie, pokoje z łazienkami i TV.
  3. Wyżywienie 2x śniadania i 2x obiadokolacje.
  4. Opieka pilota, przewodnika po Kazimierzu Dolnym, Puławach, Janowcu
  5. Opłaty parkingowe.
  6. Ubezpieczenie NNW.
  7. Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (Pałac w Kozłówce, Ruiny Zamku w Kazimierzu, Góra Trzech Krzyży, przejazd meleksem do Wąwozu, Zamek Czartoryskich w Puławach, Zamek Firlejów w Janowcu)

CENA SKALKULOWANA WYNOSI : 400 zł/os

http://fotopolska.eu/foto/415/415342.jpg

http://cdn29.podroze.smcloud.net/t/image/thumbnails/133050/atrakcje_kazimierza_dolnego_rynek_1000x1000_rozmiar-niestandardowy.jpg