Zakapiorskie Bieszczady

Share on facebook
Kategoria

Opis

Zakapiorskie Bieszczady z postojem w Świętokrzyskim i wizytą na salonach u Lubomirskich i Potockich- 4 dni

Zapraszamy Państwa na 4 – dniową podróż do Legendarnej krainy bezkresnej dzikiej przyrody pełnej tajemnic, gdzie orzeźwi Was woda z szumiącego górskiego strumienia, poznasz bieszczadzkie opowieści dziwnej treści snute przez napotkanego na szlaku bieszczadzkiego zakapiora. Nie zabraknie rejsu po bieszczadzkim morzu z krystalicznie czystą woda, z tajemniczymi zatokami, otoczonym słynnymi zielonym wzgórzami Wędrówki na wyniosłą Połoninę Wetlińską, oraz spotkanie na Styku Kultur.

Dzień I

Przejazd do Świętej Katarzyny– Kościół i klasztor Bernardynek Klauzurowych, źródełko Św. Franciszka, kapliczka Żeromskiego.
Zdobycie najwyższego szczytu Gór Świętokrzyskich- Łysica 612 m. n. p. n. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja. II opcja zwiedzania

Wejście leśną drogą „ścieżką edukacyjną” na szczyt Świętego Krzyża (595 m n. p. m). Św. Krzyż – platforma widokowa na słynne gołoborza Zespół Klasztorny i kościół Świętej Trójcy, Kaplica Oleśnickich, w której znajdują się relikwie Krzyża Świętego, krypty ze spoczywającym w nich Jeremim Wiśniowieckim, muzeum misyjne ojców oblatów, wejście na odbudowaną wieżę widokową. Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.

Dzień II

Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem przejazd do Polańczyka– rejs statkiem rejs statkiem po Jeziorze Solińskim– bieszczadzkim morzu. Przejazd do Soliny– spacer po największej w Polsce zaporze wodnej, Przejazd do Myczkowiec- Centrum Kultury Ekumenicznej– zwiedzanie Ogrodu Biblijnego oraz Parku Miniaturna blisko hektarowej powierzchni zgromadzono 140 makiet najstarszych drewnianych kościołów, cerkwi prawosławnych, greckokatolickich, z terenów południowo-wschodniej Polski, Słowacji i Ukrainy. Miniaturowe obiekty ustawione zostały na 10 wzgórzach. Makiety wykonane są w skali 1:25, przedstawiają, według dawnego podziału etnograficznego tych terenów, architekturę Pogórzan, Dolinian, Łemków i Bojków. Makiety otoczono miniaturową roślinnością, podobną do tej, która znajduje się przy poszczególnych świątyniach. Po kamieniach płyną potoki, szumi woda a z cerkiewek (bo tych jest najwięcej). Powrót do Ośrodka, obiadokolacja

Dzień III

Śniadanie, następnie spotkanie z przewodnikiem i przejazd Wielką Peltą Bieszczadzką do Brzegów Górnych i wędrówka z Przełęczy Wyżnej na Połoninę Wetlińską do schroniska Chatka Puchatka (1225 m. n.p.m.).W programie na dany dzień, Cisna– słynna karczma „Siekierieziada”, przejazd do Komańczyklasztor sióstr Nazaretanek– miejsce internowania Kardynała Stefana Wyszyńskiego– na pamiątkę tego faktu, utworzono w klasztorze Izbę Pamięci Kardynała w której zgromadzono wiele pamiątek związanych z jego obecnością w tym miejscu. Ponadto utworzono tzw. dróżkę prymasa – ścieżkę, po której chodził na spacer, następnie Cerkiew grekokatolicka w Szczawnem –z pięknym ikonostasem. Powrót do Ośrodka, obiadokolacja. Wieczorek integracyjny.

Dzień IV

Śniadanie, wykwaterowanie z Pensjonatu, przejazd do Łańcuta- – zwiedzanie jednej z najpiękniejszej rezydencji arystokratycznych rodu Potockich w Polsce. Około godz.13.00 wyjazd z Łańcuta w drogę powrotną. Przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE WYCIECZKI

  1. Przejazd autokarem/ busem klasy turystycznej
  2. 3*Nocleg w Ośrodku Wypoczynkowym
  3. 3* wyżywienie- śniadanie, obiadokolacje
  4. Opiekę pilota
  5. Opiekę przewodnika
  6. Ubezpieczenie NNW
  7. Opłaty parkingowe
  8. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie
  9. Wieczorek integracyjny CENA SKALKULOWANA DLA 28 UCZESTNIKÓW WYNOSI 750 zł

C:\Users\User\Desktop\Zdjęcia misz masz\Kolaż Bieszczady.jpg